To był nasz trzeci raz na Potrójnej i na pewno nie ostatni 😁 Za pierwszym razem przywędrowaliśmy tu od strony Leskowca (start Rzyki Jagódki), drugim razem od Przełęczy Kocierskiej. Teraz wypadało ruszyć z Rzyk (od Czarnego Gronia), ale że powrót planowaliśmy po zmroku to postanowiliśmy sobie nie utrudniać i wybraliśmy szlak już nam znany i najprostszy do pokonania - czerwony z Przełęczy Kocierskiej 😉
Szeroka kamienista droga łagodnie wznosi się i opada, brak tu jakichkolwiek trudności i bardzo stromych podejść, brak również widoków, cały czas idziemy lasem. Wędrówkę można sobie uprzyjemnić podglądaniem natury, zbieraniem jagód, jeżyn i grzybów, których jest tu pod dostatkiem.
Podejście spacerowym tempem nie zajmuje więcej niż 1,5 godziny, więc brak widoków jakoś można przeżyć 😉 a później można się nimi cieszyć do woli.
Potrójna (883 m n.p.m.) choć niewysoka, jak zresztą cały Beskid Mały, oferuje naprawdę fajne panoramy. Pięknie widać między innymi Babią Górę z otaczającymi ją szczytami Beskidu Żywieckiego i Skrzyczne w towarzystwie innych szczytów Beskidu Śląskiego, dojrzeć można też Tatry. Tablica informacyjna umieszczona na punkcie widokowym pomaga rozpoznać poszczególne wierzchołki.
Fajna ta Potrójna! ☺ Można rozłożyć kocyk, rozpalić ognisko i spędzić pół dnia na łonie natury (najlepiej ze znajomymi! ❤️), a po zachodzie słońca wrócić na parking na Przełęczy Kocierskiej.
Poniżej szczytu znajduje się Chatka na Potrójnej, małe prywatne schronisko. Można tu przenocować, napić się kawy lub herbaty, skorzystać z WC, a w niedzielę, przy odrobinie szczęścia, skosztować wyśmienitych cieplutkich drożdżówek wypiekanych przez właścicielkę. Bułeczki rozchodzą się jak...świeże bułeczki 😜 i biją o głowę jagodzianki z Boraczej!
Mieliśmy już przyjemność nocować w chatce - klimat nie do opisania ❤️
Nasza ukochana Potrójna... Byliśmy na niej kilkanaście razy i zawsze odczuwamy potrójne szczęście :) SUPER blog. Świetne opisy i rady. Cieszę się, że tu trafiłam
OdpowiedzUsuńDziękujemy i zapraszamy częściej 😃
Usuń